Флешбук - крокує в сучасну шкільну бібліотеку!


Флешбук — це книжковий флешмоб в інтернеті.
Мета – популяризація читання творів українських письменників. Для цього необхідно оформити аккаунт (сторінку) у будь-якій соціальній мережі на ім’я будь-якої книги та запросити на неї якомога більше друзів. Протягом якогось часу знайомити їх із книгою через буктрейлер, фрагменти тексту, ілюстрації, біографію автора, особисті думки і т. ін. Всі книги, на які отримано посилання, об’єднано у Зведений каталог — http://bigflashbook.blogspot.com/p/blog-page_29.html.
 Шкільні бібліотекарі та вчителі можуть використовувати таку форму роботи, як створення флешбука:
1. На різних уроках: літератури, історії, географії та ін. Учням можна дати завдання, як колективне, так і індивідуальне, групове створити  флешбук про одну з прочитаних книг (художній твір, науково-популярну, довідкову літературу) або одного з героїв.
2. У роботі бібліотечних творчо-літературної групи «Проба пера» і факультативів.
3. Для участі в тижнях, ініціативах, акціях, конкурсах (наприклад, тижнях дитячої та юнацької книги, Всеукраїнської ініціативи «Додай читання», Всеукраїнського конкурсу «Щастя моє» та ін.) ми пропонуємо створювати індивідуальні або колективні відеоогляди, флешбуки, присвячені ювілеям письменників та поетів, улюбленим творам, літературним героям, жанрам і т. п.
Наведу приклад одного з них за темою:

                    «Бог живий, і не вмерла Козацькая мати»


Всім привіт! Перед Вами шляхетна книга «Михайлик – джура козацький» Марії Пригари із серії «Козаченьки».
Насамперед давайте згадаємо біографію, характерні епізоди життя письменниці Марії Пригари!
Більше п’ятдесяти років творчого життя віддала письменниця Марія Аркадіївна Пригара літературній творчості для дітей. Народилася письменниця 20 лютого 1908 року в Москві. Та невдовзі, втративши батька, маленька Марія разом із матір’ю потратила в Україну на Криворіжжя. Її вітчим працював у рудні. Аркадій Михайлович часто співав їй давні українські пісні, читав „Кобзар” Т. Шевченка, розповідав про події з історії України. Усе це залишило глибокий слід у душі майбутньої письменниці, назавжди увійшло в її життя. Дуже рано Марійка почала сама складати вірші. На початку 20-х років сім’я Пригар переїхала жити до Білої Церкви, що на Київщині. Тут Марія вчилась у трудовій школі, але захворіла на сухоти, і сім’я змушена була переїхати до Одеси. Марія вступила до Одеського інституту народної освіти. Саме в цей, одеський період, сталася важлива подія, що визначила її подальше життя, — Марія увійшла в письменницьке коло. Перші збірки письменниці для дітей „Весна на селі”, „Дитячий садок”, „Товариш урожай” вийшли у 1929 та 1930 роках. У Харкові Марія Пригара познайомилась з Оксаною Іваненко та Наталею Забілою. Між ними зародилась велика дружба на все життя. У перші дні війни пішов на фронт чоловік Марії Пригари, військовий лікар. А сама письменниця з двома доньками та матір’ю опинилася в Саратові. Там вона працювала в Українському радіокомітеті на радіостанції ім. Т. Шевченка, яка вела свої передачі для окупованих українських територій. Лише 1944 року Марія Аркадіївна повернулась до зруйнованого Києва. У 60-ті, 70-ті роки Марію Аркадіївну Пригару дуже захопила історична тема. І вона написала для дітей розповіді за мотивами українських народних дум. Померла М. А. Пригара 8 вересня 1983 року. На київському будинку, де жила письменниця, на вшанування її пам’яті встановлено меморіальну дошку (сторінка на facebook - Валентина Сластіна).