Скрайбінг


     Нещодавно в бібліотечній роботі почала використовувати СКРАЙБІНГ –новітня техніка презентації  (від англійського scribe – ескізи або малюнки). СКРАЙБ – презентація відображає кардинальні поняття розповіді та взаємозв’язок між ними. Наразі СКРАЙБІНГ інноваційна технологія, з допомогою якої можна привернути увагу слухачів, забезпечити їх додатковою інформацією та виокремити головні моменти доповіді. Крім того проглядати СКРАЙБ набагато цікавіше, ніж звичайне відео. Зображення, що з’являються з – під пера, ручки, маркера – це мальований вид СКРАЙБІНГУ. Аплікаційний – на аркуші паперу або будь-який інший фон у кадрі викладаються (наклеюють) готові зображення, відповідні озвученому тексту. Фланелеграфний – використовують старий добрий забутий фланелеграф. Це вже майже театр! Добре підходить  для «екранізації» казок та інших історій для дітей. Комп’ютерний – найпростіший СКРАЙБІНГ, який можна створити навіть із допомогою програми  Power Point: у такій анімованій презентації зображення на слайдах з’являються поступово, відповідно до оповідання «за кадром». У цьому випадку дотримуються основного принципу СКРАЙБІНГА – «ефект паралельного проходження» , та комбінований вид  СКРАЙБІНГУ.
     СКРАЙБІНГ:
*    сприяє підвищенню професійного рівня бібліотекаря, спонукає шукати нові нетрадиційні форми й методи роботи, проявляти творчі здібності;
*    сприяє підвищенню інтересу дітей до читання.
     Знайдеться місце СКРАЙБІНГУ й у бібліотеці. Голосні читання викликають щирий інтерес і захоплення у дітей. Юні читачі мають образне бачення прочитаного, тому важливим є їхнє самовираження через малюнок – ілюстрацію до прочитаної вголос казки.     СКРАЙБІНГ сконцентрує увагу дітей і дозволить не тільки продемонструвати, але й озвучити побачене.
     У вигляді скрайбінга бібліотека пропонує учням різноманітні конкурси, вікторини, бібліотечні уроки, знайомить з новинками літератури. Таким чином, практично будь – яке творче завдання може бути представлене у вигляді скрайбінга. Головне в понятті скрайбінга: він необхідний для візуалізації інформації. Завдання СКРАЙБ – презентації – донести інформацію, зробити її привабливою для слухача і глядача, допомогти краще її запам’ятати й засвоїти.
     Так отримавши книгу, керівника ВІДЧ Євгенії Пірог «Хлопчик Вітерець та Золота Планета» , діти створили СКРАЙБІНГ за книгою.
     Після побаченого  СКРАЙБІНГУ  запропонувала дітям ігри «Як ти уявляєш найкращу планету?», «Чи стане Вітерець справжнім Вітром Перемін?», де діти не малюють конкретні фігури, події, а виражають свій настрій і почуття кольровими плямами, квіточками, хмарками…